Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

YAŞAMINI KAYBEDEN SAĞLIK PERSONELLERİ SAĞLIK ŞEHİDİ KABUL EDİLSİN

12 Kasım 2020 Perşembe - Görüntülenme: 731

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitemiz (KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, “Sağlık Kahramanları Hatıra Ormanı” ismiyle sağlık çalışanlarımız adına yapılan hatıra ormanı etkinliğinde gerçekleştirdiği konuşmada, “Pandemi sürecinde verdikleri sağlık hizmeti esnasında, bu hastalığı kaparak vefat eden sağlık personelinin devlet nezdinde şehit olarak kabul edilmesi temenni ve talebimizdir.” dedi.

KSBÜ- KSBÜ, T.C. Orman Genel Müdürlüğü Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü iş birliği kapsamında pandemi dolayısıyla en ön saflarda fedakarca mücadele eden sağlık emekçilerimiz için “Sağlık Kahramanları Hatıra Ormanı” yapıldı. 11 Kasımda Milli Ağaçlandırma Günü’nde orman işçileri, sağlık çalışanları ve davetliler; Evliya Çelebi Yerleşkesinin karşısında bulunan yurtlar bölgesinde, büyük bir heyecanla fidanları toprakla buluşturdular.

“SAĞLIKÇILARIMIZIN DEVLET NEZDİNDE ŞEHİT OLARAK KABUL EDİLMESİ TEMENNİ VE TALEBİMİZDİR”

Rektör Kavuncu etkinlikte yaptığı konuşmada sağlıkçılarımıza değinerek, “Buradan bir temennimi dile getirmek isterim. Hayatlarını; başkalarının sağlıklarını kazanmaları uğrunda tehlikeye atan ve pandemi sürecinde verdikleri sağlık hizmeti esnasında, bu hastalığı kaparak vefat eden sağlık personelinin devlet nezdinde şehit olarak kabul edilmesi temenni ve talebimizdir. Hayatlarını bu yolda kaybetmiş olan sağlıkçılarımızı bir kez daha saygı ve minnetle anıyorum. Hastalarımıza da acil şifalar dileyerek, vatandaşlarımıza pandemi kurallarına uymaları için ricada bulunuyorum.” şeklinde konuş

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )