Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

“BAKANLIK OLARAK KSBÜ İLE PROJELER BAŞLATTIK”

06 Kasım 2020 Cuma - Görüntülenme: 1104

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kütahya İl Müdürü Ömer Turan, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitemiz (KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu’ya veda ziyaretinde bulundu. Aydın’a tayini çıkan Turan, KSBÜ ile yaşlıların hayat kalitesinin yükseltilmesi çalışması hakkında, “KSBÜ geleceğin Türkiye’sine sağlık alanında ciddi katkılar sunacak. Bakanlık olarak KSBÜ ile projeler başlattık. İnşallah bundan sonraki süreçte de bu projeler devam edecek.” dedi. 

KSBÜ- Aydın’a tayini çıkan T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kütahya İl Müdürü Ömer Turan, KSBÜ Rektörümüz Prof. Dr. Vural Kavuncu’ya veda ziyaretinde bulundu. Müdür Turan, KSBÜ’nün; kurucu Rektör Kavuncu’nun vizyonu ve misyonuyla geleceğe ışık tutan nadir üniversitelerden birisi olacağını belirterek, “Burada hocamızın katkısı ve varlığı bu konuda takdire şayan. KSBÜ geleceğin Türkiye’sine sağlık alanında ciddi katkılar sunacak. Bizler bakanlık olarak bu süreçte birlikte çalışmak için projelerimizi başlattık. İnşallah bundan sonraki süreçte de bu projeler devam edecek. Geleceğin üniversitesi olacak inşallah.” dedi.

HEDEF KSBÜ İLE BİRLİKTE YAŞLILARIN HAYAT KALİTESİNİ YÜKSELTMEK 

Müdür Turan, KSBÜ ile yapılan çalışmalarla yaşlı sağlığının daha kaliteli hale gelmesi için projeler oluşturulduğunu ifade ederek, şöyle devam etti:

“Üniversitemiz ile yaptığımız çalışmalarda yaşlı sağlığının daha kaliteli hale gelmesi için, hem fiziki anlamda hem de uygulama anlamında bazı projelerimiz oldu. Sağlıklı yaşam merkezi bunlardan biri. Burada yaşlılarımızın, yaşlılık dönemlerini daha sağlıklı yürütmesi anlamında KSBÜ ve T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile birlikte çalışma öngörüsü görüldü. Yaşlılarımızın günlük aktivitelerini daha sağlıklı yapmaları anlamında üniversitemizin imkanlarını orda kullanarak, yaşlılarımızın yaşlılık dönemini daha sağlıklı, daha kaliteli geçirmesi anlamında bir hedefimiz var. Bu hedef doğrultusunda da çalışmalara başlandı.”

Rektör Kavuncu, ziyaretlerinden dolayı Müdür Turan’a teşekkür ederek, gerçekleşen başarılı ortak çalışmalar hakkında bahsetti. 

Ziyaret programı Müdür Ömer Turan’a hediye takdimi ile son buldu.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )