Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

REKTÖR YARDIMCISI ÇEKİRDEKÇİ: TABİAT VARLIKLARIMIZI CANLANDIRARAK SÜRDÜRECEĞİZ

06 Kasım 2020 Cuma - Görüntülenme: 979

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) tarafından Evliya Çelebi Yerleşkesinde fidan dikimi gerçekleşti. Etkinliğe katılan Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitemiz (KSBÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Çekirdekçi, “Cennet yurdumuzun her karış toprağına sahip çıkıp, tabiat varlıklarımızı canlandırarak sürdüreceğiz.” dedi. 

#KSBÜ- DPÜ tarafından gerçekleştirilen ağaçlandırma programına, Kütahya Valisi Ali Çelik başta olmak üzere; il protokolü, üniversite personeli ve çok sayıda davetli katıldı. Açılış konuşmasını DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal’ın yaptığı etkinlikte, KSBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Çekirdekçi de yer aldı. Çekirdekçi, kendi adını taşıyan bir fidan dikti. 

HATAY’DAKİ İNSANLIK SUÇU UNUTULMADI

Dikilen toplam 2 bin 53 fidan ile ilgili açıklamalarda bulunan Rektör Yardımcısı Çekirdekçi, düzenlenen bu etkinliğin çok önemli bir anlamı olduğunu söyleyerek, “Bizimde dikili bir ağacımız oldu. Hatay ilimizde bir süre önce hain PKK terör örgütü canilerince çıkartılan yangında ormanlarımızı, bitki ve hayvan varlığımızı yitirdik. Bunu unutmayacağız. Kalleş terör örgütlerine karşı yürüttüğümüz mücadeleyi, cennet yurdumuzun her karış toprağına sahip çıkıp, tabiat varlıklarımızı canlandırarak sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )