Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

YÜZ YÜZE EĞİTİM EN KISA SÜREDE HEDEFLENİYOR

16 Ekim 2020 Cuma - Görüntülenme: 1107

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde “2020-2021 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni” gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşma yaptığı törene, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitemiz (KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu da katıldı.

Beştepe’de gerçekleşen akademik yıl açılış töreninde, Cumhurbaşkanı Erdoğan yüz yüze eğitim ile ilgili açıklama yaptı. Erdoğan, “Mümkün olan en kısa sürede yükseköğretimde de yüz yüze eğitim-öğretimi başlatmayı hedefliyoruz.” dedi.

YENİ KURULAN ÜNİVERSİTELER İLE İLGİLİ YENİ PROJE

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anadolu’daki yeni gelişen üniversiteler ile ilgili geliştirilen bir projeden bahsetti. Erdoğan, "YÖK Anadolu Projesi, Anadolu'daki yeni gelişen üniversiteleri daha gelişmiş üniversitelerle eşleştirerek eksiklerin giderilmesini hedefliyor. Bu programı bu akademik yılın ikinci döneminden itibaren hayata geçiriyoruz." dedi

Törene Cumhurbaşkanı Erdoğan ve devlet erkanının yanı sıra bakanlar, YÖK üyeleri, ilgili kurum başkanları, büyükelçiler, üniversite rektörleri ile YÖK 100/2000 Doktora Projesi kapsamında ülke için öncelikli alanlarda doktora eğitimi gören öğrenciler katıldı.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )