Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

GEDİZ SHMYO’NUN AÇILIŞ DERSİ GERÇEKLEŞTİ

14 Ekim 2020 Çarşamba - Görüntülenme: 647

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitemiz (KSBÜ) Gediz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunun (SHMYO) açılış dersi Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu tarafından online yapıldı. Rektör Kavuncu, Gediz SHMYO ve ilçenin özelliklerinden bahsederek, yeni akademik yıl için hayırlı olsun dileklerini iletti.

KSBÜ- Gediz SHMYO’nun açılış dersi Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu tarafından online yapıldı. Açılış dersine Gediz SHMYO Müdürü Öğr. Gör. Sinan Darcan ile birlikte akademik personel ve öğrencilerimiz de katılım sağladı. Başta KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Kavuncu olmak üzere, SHMYO Müdürü Öğr. Gör. Darcan ve akademik personel kendini tanıttı. 

KSBÜ MEZUNLARI ULUSLARARASI ALANDA REKABET EDECEK

KSBÜ Rektörü Kavuncu, öğrencilere yönelik gerçekleştirdiği konuşmada, dünyada sağlık alanındaki yeniliklerin takip edilmesi gerektiğini hatırlatarak, “Sağlık sektörü pandemi dönemi önemini koruyor. Her zaman koruyacak.  Sağlık alanındaki yenilikleri sürekli takip edin ve güncel kalın. Siz KSBÜ’den mezun olunca sadece ülkemizde değil, uluslararası rekabet edecek duruma geleceksiniz. Biz size gerek yabancı dil olsun, gerek uygulama olsun, imkanları sunacağız.” şeklinde konuştu. 

ÖNCELİK UYGULAMA ALANLARI

Rektör Kavuncu, KSBÜ olarak uygulama alanlarına öncelik verdiklerini vurgulayarak, “Açtığımız bütün programlarda, önceliğimiz uygulama alanları ile birlikte sizlere mesleki beceri ve yetkinlik kazandırmak. Bu anlamda başta Gediz olmak üzere, sağlık alanında iş birliklerimiz var. Örneğin Gediz Devlet Hastanesi ile iş birliğimiz çok yoğun olarak sürüyor. Öğrencilerimiz bazı uygulama imkanlarından faydalanıyorlar. Bunun dışında uygulama ambulansına sahip az sayıdaki yüksekokullardan birisiyiz.” dedi.  

GEDİZ DOĞAL GÜZELLİKLERİ İLE BİLİNİYOR

“Belki de üniversitemizin en güzel kampüslerinden bir tanesindesiniz.” diye Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) ile birlikte kullanılan Gediz SHMYO yerleşkesinden bahseden Kavuncu şöyle devam etti:  

“Yeşillikler içinde ve her türlü imkanlara sahip, yurtları olan bir kampüs burası. Gediz ilçemizde doğal güzellikleri ile çok güzel bir ilçemiz. Bir Murat Dağı var ki doğal zenginlikleri, kaplıcası ile birlikte öğrencilerimizin bütçesine de uygun imkanlar sunuyor. Kaldı ki ‘Sosyokültürel Etkinlikler’ dersi kapsamında çeşitli faaliyetlere katılacak ve çeşitli gezilerde olacaksınız. Bu geziler şu an sanal ortamda devam ediyor. Ama inşallah sizler gelince, biz bu gezilerimizi yüz yüze yapacağız. Pandemi öncesi Gediz ve Kütahya’da öğrencilerimize nasıl kültür turları yaptırdıysak, yine aynı şekilde devam edeceğiz. Mezuniyetinizi de yapacağız, çeşitli festivaller de.”

MÜDÜR DARCAN’DAN TEBRİK

KSBÜ Gediz SHMYO Müdürü Öğr. Gör. Sinan Darcan, öğrencilerin her daim yanlarında olduklarını, her türlü imkan ve destek sunduklarını hatırlatarak, yüksekokulu kazanan öğrencileri tebrik etti. Darcan, öğrencilerin Gediz’de çok verimli vakit geçireceklerini söyledi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )