Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

TAVŞANLI’NIN İKİNCİ ÜNİVERSİTESİNDE DERSLER BAŞLADI

05 Ekim 2020 Pazartesi - Görüntülenme: 800

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitemiz (KSBÜ) bünyesinde yeni açılan ve bu sene ilk öğrenci alımını gerçekleştiren Tavşanlı Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda (SHMYO) dersler başladı. Pandemiden dolayı online gerçekleşen açılış dersini Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu yaptı. Rektör Kavuncu, Tavşanlı’nın merkezinde bulunan ikinci üniversite için tekrar hayırlı olsun dileklerini iletti.

Yeni kurulmasına rağmen yüzde 100 doluluk oranı sağlayan Tavşanlı SHMYO’da dersler başladı. İlk ders Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu tarafından gerçekleşti. Derse, SHMYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi İsmail Saraçoğlu ile birlikte yüksekokul öğretim elemanları da katılım sağladı.

TÜRKİYE’NİN YENİ PROGRAMLARI TAVŞANLI’DA

KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Kavuncu açılış dersinde yaptığı konuşmada, yeni kurulan Tavşanlı SHMYO’yu kazanan öğrencilerin çok özellikli iki programda eğitim alacaklarını vurguladı. Kavuncu, Türkiye’de sayısı az olan ve gelecekte daha da önemli bir duruma gelecek Dezenfeksiyon, Sterilizasyon ve Antisepsi (DSA) ile Fizyoterapi Programı için, “Bu iki programımız daha yeni açılmasına rağmen yüzde 100 doluluk oranı sağladı. KSBÜ özellikli bir üniversite. İki programımız da özellikli. DSA programımız hastane iş birlikleri ve Dezenfeksiyon, Sterilizasyon ve Antisepsi (DAS) Başkanı Prof. Dr. Duygu Perçin Renders’in gerçekleştireceği uygulama alanları ile birlikte zengin bir eğitim içeriğine sahip olacak. Fizyoterapi Programımız ise Tavşanlı’da hizmete girecek Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ile ayrıcalıklı bir program olacak.” şeklinde konuştu.

YÜKSEKOKUL TAVŞANLI’NIN KALBİNDE

Rektör Kavuncu, farklı kültürlerden gelen ve farklı düşüncelerde olan öğrencilerimizin KSBÜ’de kaynaşıp, kültür dünyalarını zenginleştireceklerini belirterek, “Tavşanlı’ın kalbinde bulunan yüksekokulumuz öğrencileri, bu ilçemizin kültürel, sanatsal, sosyal alanlarından rahatça faydalanabilecek. Sizler, yani öğrencilerimiz çok kısa bir sürede ilçemizin örf, adet, kültürel yapısına uyum sağlayarak, verimli bir üniversite hayatı yaşayıp, alanınızda başarılı insanlar ve milletimize, ülkemize faydalı birer birey olacaksınız.” dedi. 

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )