Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

REKTÖR KAVUNCU'DAN 15 TEMMUZ MESAJI

14 Temmuz 2020 Salı - Görüntülenme: 1612

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitemiz (#KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj paylaştı.

Rektör Kavuncu mesajında, "Tarihimiz; milletimizin düşmanlara karşı bağımsızlığını nasıl koruduğunu gösteren destanlarla doludur. Bunlardan bir tanesi 15 Temmuz destanımızdır. O gece milletimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla, meydanlara 'Ya istiklal, ya ölüm' ruhuyla inerek, terör örgütü FETÖ/ PDY’ye haddini bildirmiştir. 

Ülkemiz dik duruşunu tüm dünyaya göstererek, her türlü işgal girişimine karşı milli birlik ve beraberliğini hatırlatmıştır. Aziz milletimiz; ülke olarak bölünmeyeceğimizi, yıkılmayacağımızı, milli irade düşmanlarına en sert şekilde bir kez daha göstermiştir. 

Bu yüce ruhu yaşatma bakımından, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü, sadece ülkemiz için değil tüm dünya için önemli bir gündür. Biz de Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi olarak, o geceyi hafızamızda tekrar canlandırmak ve bunun anlamını, gelecekte bizleri bekleyen tehlikeleri tekrar hep birlikte gözden geçirmeyi vazife olarak görüyor; öğrencilerimize vatan, bayrak, devlet, birlik ve beraberlik değerlerinin üstünlüğünü aktarıyoruz.  

O gece, göğsünü siper eden şehitlerimize Allah'tan bir kez daha rahmet, gazilerimize şifalar diliyorum. Tüm vatandaşlarımıza saygılarımı sunuyorum." dedi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )