Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

EMİN ADIMLARLA HEDEFLERİMİZE DOĞRU

08 Temmuz 2020 Çarşamba - Görüntülenme: 1505

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitemiz (KSBÜ) büyümeye devam ediyor. Yeni kurulan bir üniversite olarak fiziksel alan genişlemeleri kapsamında Merkez (Gemiyan) Kampüs çalışmaları devam ediyor. KSBÜ Ağız ve Diş Sağlığı Merkezindeki inşaat çalışmaları sona yaklaştı. Akademik ve idari personel sayımız artıyor; fakülte ve SHMYO’larımızda bölümler çeşitleniyor, Tavşanlı SHMYO ise ilk öğrencilerini almaya başlayacak.

KSBÜ çalışmalarına tam hız devam ediyor. Rektörümüz Prof. Dr. Vural Kavuncu’nun da belirttiği gibi, üniversitemiz bölgesel, ulusal ve uluslararası; sağlık alanında başarılı çalışmalara imza atmak için emin adımlarla ilerliyor.

MERKEZ KAMPÜS, KÜTAHYA’NIN SAĞLIK ALANINDA MARKALAŞMASI İÇİN BÜYÜK DEĞER TAŞIYOR

Merkez (Germiyan) Kampüs ile ilgili son olarak master plan, altyapı ve belirlenecek iki yapının uygulama projelerinin hazırlanmasına yönelik sözleşme imzalandı. Firmaya gerçekleşecek devir teslim sonrası, 170 gün içinde sözleşme şartlarının yerine getirilmesi bekleniyor. Merkez Kampüs, Kütahya’nın sağlık alanında markalaşması için büyük değer taşıdığı ifade ediliyor.

DİŞ HASTANESİNDE ÇALIŞMALAR SONA YAKLAŞTI

Kütahya’nın yeni diş hastanesi olarak hizmete başlayacak KSBÜ Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde ise inşaat çalışmaları sona yaklaştı. Merkezin, T.C. Sağlık Bakanlığı KSBÜ Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinin çok yakınında bulunması nedeniyle vatandaşlar memnuniyetini dile getiriyor.

AKADEMİK VE İDARİ PERSONEL SAYIMIZ ARTIYOR

2018 yılının Mayıs ayında kurulan üniversitemizde akademik personel sayısı 219 iken, 2020 yılı Temmuz ayında 388’e ulaştı. İdari personel sayısı ise 137’den, 220’e yükseldi. Sayımız gün geçtikçe daha da yükselecek.

FAKÜLTE VE SHMYO’LARIMIZDA BÖLÜMLER ÇEŞİTLENİYOR

KSBÜ bünyesinde yeni kurulan Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi dışında mevcut fakültelerimiz ve SHMYO’larımızda bölümler çoğaldı. Kütahya merkez ve ilçelerinde, öğrenci sayımız artacak.

TAVŞANLI SHMYO ÖĞRENCİ ALIMINA BAŞLIYOR

Tavşanlı’nın ikinci üniversitesi olarak lanse edilen Tavşanlı SHMYO, öğrenci alımına başlıyor. Fizyoterapi ile Dezenfeksiyon, Sterilizasyon ve Antisepsi (DSA) programlarına öğrenci alımı ile ilgili başvurular, YÖK tarafından kabul edildi. Bu doğrultuda toplam 80 kontenjan ayrıldı. Tavşanlı SHMYO bu sene tercihlerde bulunacak. DSA’dan mezun olan öğrenciler, Türkiye’nin bu alanda ön lisans eğitimi alan ilk öğrencileri arasında yer alacaklar.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )