Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

UZAKTAN EĞİTİM BAŞARIYLA GERÇEKLEŞİYOR

04 Nisan 2020 Cumartesi - Görüntülenme: 1980

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitemiz (KSBÜ) Simav Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (SHMYO) tarafından hazırlanan videoda, farklı illerde bulunan öğrencilerimiz Kütahya’yı özlediklerini vurgulayarak, eğitimlerini üniversitemizin oluşturduğu uzaktan eğitim sistemi ile başarıyla devam ettirdiklerini belirttiler.

KSBÜ- Yeni tip koronavirüs (Kovid- 19) salgınından dolayı eğitimin verimli bir şekilde ve aksamadan devam etmesi için KSBÜ tarafından oluşturulan uzaktan eğitim sistemi başarıyla uygulanıyor. Üniversitemiz öğrencileri kendi memleketlerinden online sisteme bağlanıp, öğretim üyeleri ile sanal sınıflarda buluşarak, eğitimlerini başarılı bir şekilde devam ettiriyor.

SİMAV’A ÖZLEMLERİNİ BELİRTTİLER

Simav SHMYO öğrencileri tarafından hazırlanan videoda, “Her ne kadar Simav’ın kestanesini, doğal güzelliklerini, Eynal Kaplıcaları’nı, okulumuzu, arkadaşlarımızı ve hocalarımızı özlesek de; üniversitemizin bize sunmuş olduğu imkanları ile eğitimimizi uzaktan eğitim sistemi ile online olarak devam etmekteyiz.” denildi. Öğrenciler bunun dışında insanların evde kalmaları için çağrıda bulundular. 

REKTÖR KAVUNCU TARAFINDAN ÖĞRENCİLERE MESAJ

KSBÜ Rektörümüz Prof. Dr. Vural Kavuncu öğrenciler tarafından oluşturulan videoyu kendi sosyal medya hesaplarından paylaşarak şunları söyledi: “ Sevgili öğrencilerim; ‘Yeniden gençlerin sesini duyuncaya kadar, şimdilik.’ sloganıyla başlattığımız uzaktan eğitimde aktif derslerin işlendiği bir haftayı geride bıraktık. Üniversitemizin kendi ihtiyaçlarına göre tasarlayıp, ürettiği yazılımı ile canlı derslerin yapıldığı, hocaların tahtada gibi şekil çizebildiği, öğrencilerin derslere sonradan ulaşıp tekrar dinleyebildiği sistem, başarılı bir sınav verdi. Şimdi online sınav ile ilgili yazılımımızı da tamamlamak üzereyiz (defter, kitap, internet sınav da yapabiliriz haberiniz olsun!). Ümit ederiz bu süreci el birliği ile, olabilecek en kısa sürede atlatırız. Sizler için yabancı dil ve kültür grupları da hazırlıyoruz. Öğrenci kulüplerini de online ortama taşıyacağız. Sizlerden biraz sabır istiyoruz. Ailelerinize selamlarımı iletmeyi unutmayın. Hepinizi çok özledik.”

SİMAV SHMYO’YA TEŞEKKÜR EDİLDİ

Rektör Kavuncu ayrıca video için Simav SHMYO personelleri ve öğrencilere teşekkür etti.   

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )