Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

KSBÜ’DE KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI

10 Mart 2020 Salı - Görüntülenme: 1512

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitemiz (KSBÜ) Rektörlük Salonunda “Dünya Kadınlar Günü” kutlandı. KSBÜ’de kadın sayısına dikkat çekildi.

 

KSBÜ- KSBÜ Rektörlük Salonunda akademik ve idari personelin katılımı ile birlikte gerçekleşen Dünya Kadınlar Günü Kutlama Programı’nın açılış konuşmasını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Duygu Perçin Renders yaptı. Renders, Dünya Kadınlar Günü’nün önemini vurgulayarak, “Hepinizin gününü kutluyorum. Hepinize sağlıklı, başarılı ve mutlu günler diliyorum.” şeklinde konuştu.

 

KSBÜ’DE KADIN SAYISI DİKKAT ÇEKİYOR

Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu ise KSBÜ’de bulunan kadın sayısına dikkat çekerek şunları söyledi: “Bizde araştırma görevlileri dahil, toplam 342 akademik personele ulaştık. 342 personelin yüzde 48’ini kadınlar oluşturuyor. Ben kadınların, erkek sayısını geçeceğine inanıyorum. Yeni aldığımız öğretim elemanları sayımızda önemli bir kadın sayısı var. Bu oranımız bile Türkiye ortalamasının üzerinde diye düşünüyorum. Öğrenci sayımız 3 bin 138. Bunun sadece 903’ü erkek. 2 bin 235 kız öğrencimiz var. Bu da üniversitemizin bir başka yönü. İnanın meslek yüksekokullarımızda falan numunelik oluyor erkekler. Fakültelerimizde de ciddi kız öğrenci sayımız var. Bu memnuniyet verici. İdari kadromuz biraz erkek çoğunlukta ama onlar da size uyuyorlar. Umarım orada da kadın sayısı bakımından bir üstünlük sağlarız. Dünyaya renk ve değer katıyorsunuz. Teşekkür ediyorum.”

 

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Çekirdekçi de kadın personellerinin gününü kutlayarak, iyi dileklerini iletti.

 

KSBÜ’lü kadın akademik ve idari personel organizasyondan memnuniyetini dile getirerek, KSBÜ’de bulunmanın avantajlarından bahsettiler.

 

Program toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )