Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

ESMA TEYZE’DE YÜRÜME SEVİNCİ

06 Mart 2020 Cuma - Görüntülenme: 6884

57 yaşındaki Esma Sarı 2018 yılında yüksek tansiyon nedeni ile beyin kanaması ve felç geçirdi. Sarı, son bir yılda Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitemiz (KSBÜ) Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon (FTR) Hastanesinde gördüğü tedaviyle birlikte tekerlekli sandalyeden kurtularak, yürümeye başladı.

Hasta Esma Sarı tedaviyle ilgili, “Ben klinikte tedavi almadan önce tekerlekli sandalyeyle hareket ediyordum. Eşim yardımcı oluyordu. Çok zor zamanlardı. Şimdi bu tedaviyi aldıktan sonra; yürüyorum ve merdivenleri çıkabiliyorum.  Kendi işimi kendim yapar hale geldim.  Başta doktorum Dr. Öğr. Üyesi Aysun Özlü olmak üzere, Dr. Öğr. Üyesi Merve Akdeniz Leblebiciler, Ergoterapi Teknikeri Elif Yalçınkaya’ya, fizyoterapistlere, hemşirelere ve çalışan personellere teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız ." şeklinde konuştu.

Hastanın doktoru Dr. Öğr. Üyesi Aysun Özlü tedaviyle ilgili şunları söyledi: “Esma Teyze yaklaşık 1 sene önce KSBÜ FTR Hastanemize başvurdu. Kliniğimizde geniş kapsamlı fizik tedavi prosedürlerini uyguladık. Bu prosedürler kapsamına sanal gerçeklik tedavisi ile rehabilitasyon programı eklendi. Eklenen tedavi yöntemleri ile birlikte hastamızın yürüme,  denge ve ayakta durma kalitesi çok artmış oldu. Bir bakıcıya bağımlı iken; şu an bağımsız ve dengeli yürüyebilen, mutlu bir hasta olarak kliniğimizden ayrıldı. Bundan sonraki hayatında eşiyle birlikte mutluklar dileriz. Rektörümüz Prof. Dr. Vural Kavuncu’ya ise FTR Hastanesinde bize sunduğu olanaklardan dolayı teşekkür ederiz."

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )