Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

KÜTAHYA’NIN ONKOLOJİDE EKSİĞİ YOK

06 Mart 2020 Cuma - Görüntülenme: 10744

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitemiz (KSBÜ) Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanemizde Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Aliustaoğlu hasta kabulüne başladı.

Prof. Dr. Mehmet Aliustaoğlu, 2000 yılında Marmara Üniversitesinde Tıbbı Onkoloji Bölümünde göreve başladı ve sırasıyla İstanbul Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve İstanbul Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastaneleri gibi Türkiye’nin en büyük onkoloji hastanelerinde eğitim sorumlusu olarak görev aldı. Ardından Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde Tıbbi Onkoloji Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yaptı. KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu’nun girişimleriyle Prof. Dr. Mehmet Aliustaoğlu artık KSBÜ Hastanesinde görev alıyor.

“BİR ONKOLOJİ MERKEZİNDE BULUNMASI GEREKENLER KSBÜ’DE MEVCUT”

Aliustaoğlu yeni göreve başladığı KSBÜ ile ilgili şunları söyledi: “KSBÜ Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde; tıbbi onkoloji, genel cerrahi, kadın hastalıkları, KBB, patoloji, radyoloji, radyasyon onkolojisi ve nükleer tıp doktorlarından oluşan ve her hafta düzenli toplanan tümör konseyleri yapılmaktadır. Her türlü kanser vakasının tedavilerini yapabilmekteyiz. Hastanemizde bir onkoloji merkezinde bulunması gereken; tıbbi onkoloji uzmanı, onkolojik cerrah, girişimsel radyoloji, patolog, radyoterapi uzmanları ve cihazları, nükleer tıp uzmanı, PET CT, MR ve tomografi cihazları bulunmaktadır. Tıbbı onkoloji olarak kemoterapi ünitemizde üç hemşire, bir kemoterapi hazırlama elemanı ve bir personelden oluşan ekibimizle 19 kemoterapi koltuğunda günde 40 hastaya tedavi verebilme kapasitemiz mevcuttur. Hastanemizde iki tıbbi onkoloji uzmanı olarak iki poliklinikte hizmet vermekteyiz. Kemoterapi ünitemizde; günlük kemoterapiler, infüzyonel kemoterapiler, hedefe yönelik ajanlar (akıllı ilaç) , immünoterapiler ve radyoterapi ile eş zamanlı kemo- radyoterapiler verilebilmektedir. Kemoterapi ünitesinde aynı zamanda hastalarımız destek tedavileri de alabilmektedirler. KSBÜ’de hem öğretim üyesi olarak yer alacağım ve hem de kanserli hastalarımıza hizmet vereceğim.” 

REKTÖR KAVUNCU’YA TEŞEKKÜR EDİLDİ

KSBÜ Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Orhan Özatik; Göreve başlayan onkoloji hekimine başarılar dileyerek, özellikli branşlarda atamaların önemli olduğunu bildirdi. Özatik hekim sayısının gün geçtikçe arttığını belirterek, “Hastalarımıza il dışına sevk edilmeden ilimizde teşhis ve tedavi imkanları sunulmaktadır. Bu konuda KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu'nun desteği ve gayreti çoktur. Kendilerine teşekkür etmek isterim." dedi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )