Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

BAKAN VARANK: KSBÜ'NÜN KURULMASI ÇOK DOĞRU BİR KARAR

28 Şubat 2020 Cuma - Görüntülenme: 9208

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitemizi (KSBÜ) ziyaret etti. Bakan Varank üniversitenin kuruluş aşamasında süreci yakinen takip ettiğini hatırlatarak, KSBÜ'nün kurulmasının çok doğru bir karar olduğunu vurguladı.

 

KSBÜ- Bakan Varank Kütahya programında KSBÜ’yü ziyaret etti. Burada çiçekle karşılanan Varank, KSBÜ personellerinin gösterdiği ilgiden memnuniyetini dile getirdi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Rektörlük salonunda bekleyen personele bir konuşma gerçekleştirdi.

 

“KSBÜ'NÜN KURULUŞ AŞAMASINDA SÜRECİ ÇOK YAKİNEN TAKİP ETTİM”

 

Bakan Varank KSBÜ'nün kuruluş aşamasında süreci yakinen takip ettiğini ifade ederek, “Rektör hocamızın ne kadar iştiyakla bu işin peşine düştüğünü, bu işin olması için uğraştığını yakinen biliyorum. Güzel bir işe imza attığınızı ben de düşünüyorum. Türkiye’deki üniversitelere baktığımıza odaklanmanın çok gerekli olduğunu değerlendiriyoruz. YÖK’ün araştırma üniversiteleri ile ilgili bir inisiyatifi oldu. Bölgesel kalkınma üniversiteleri ile ilgili bir inisiyatifi oldu. Bu odaklanmanın bizim ihtiyaçlarımızı analiz ederek, netice alacağımız bir usul olduğunu biz de Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak inanıyoruz.” diye konuştu.

 

SAĞLIK TURİZMİN ÖNEMİ VURGULANDI

 

Varank, “Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesinin doğru bir tercih olduğunun zaten altını çizdim” diyerek, “Buraya sağlık bilimleri altında yatırım yapabilirsek, buranın imkanlarını arttırabilirsek dünyada rekabet edebileceğimiz, yabancıların ‘Wellness’ dediği tedavi anlamında burada güzel işler başarabiliriz. Hem de buna dönük teknolojileri geliştirme anlamında, uygulamaları geliştirme anlamında, bölümleri geliştirme anlamında netice alabiliriz diye düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

 

“KSBÜ’LÜ ÖĞRENCİLERİ ALMANYA’DA İSTİHDAM ETMEYE HAZIRLAR”

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank şöyle devam etti: “Bu konu özellikle yaşlı nüfusuna sahip ülkelerde çok fazla gündeme gelmeye başladı. Bugün Almanya’ya gittiğimizde sağlık sektöründe, yani bakımdan tutunda doktora kadar çok büyük bir açıkla karşı karşıya. Emin olun şu üniversitede yetiştireceğiniz öğrencilere giriş seviyesinde Almanca öğretseniz buradaki mezunların tamamını Almanya’da istihdam etmeye hazırlar. Bu kadar büyük bir açık var. Biz doğru bir işe imza atmış olduk. Burada hem öğrencilerimizi insanımzı yetiştirme anlamında hem de Ar- Ge’ye yatırım yaparak, ürün geliştirme anlamında bilimsel çığır açıcı gelişmelere öncülük etme anlamında inşallah güzel neticeler alacağız.”

 

Rektör Kavuncu Bakan Varank’a konuşmalarından dolayı teşekkür ederek, üniversite ailesi olarak ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )