Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

RESİM SERGİSİ BÜYÜLEDİ

12 Mart 2020 Perşembe - Görüntülenme: 6379

Kütahyalı sanatçıların resimleri Sera AVM’de sergilendi. Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitemiz (KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu açılış törenine katılım sağlayarak, Kütahya resim sanatının çok başarılı olduğunu dile getirdi.

#KSBÜ- Kütahya Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin; Ahmet Yakupoğlu, Hüseyin Yüce ve Abdullah Taktak adına düzenlemiş olduğu “Ahde Vefa” konulu resim sergisinin açılışını Kütahya protokolü gerçekleştirdi.  Açılış törenine KSBÜ Rektörümüz Prof. Dr. Vural Kavuncu da katılım sağladı.

Törende sanatçılara katılım belgeleri takdim edilerek, tebrikler iletildi. Sanatçılar resimlerinden bahsederek, protokol ile birlikte göstergebilimsel çözümleme metodu bağlamında değerlendirme yaptılar. Serginin ana teması; Ahmet Yakupoğlu, Hüseyin Yüce ve Abdullah Taktak'ın koleksiyonları oldu.

Rektör Kavuncu Kütahya resim sanatının çok başarılı olduğunu dile getirerek, Ahmet Yakupoğlu, Hüseyin Yüce ve Abdullah Taktak gibi isimlerin bu bölgeye sanat bağlamında çok şey kazandırdıklarını ifade etti.

Kavuncu, organizasyonu düzenleyenlere, başta Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Cemile Gül ve Sebahat Sarıoğlu olmak üzere, teşekkür etti.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )