Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

KÜTAHYA’NIN SANATÇILARINA ÖVGÜ

22 Ocak 2020 Çarşamba - Görüntülenme: 1168

Kütahya Kültür ve Sanat Derneği (KÜSAD) tarafından düzenlenen “Kuruluşun Beşiği Domaniç” konulu sosyal sorumluluk projesinin kapanış galası gerçekleşti. Galaya Rektörümüz Prof. Dr. Vural Kavuncu da katılım sağladı. 

KSBÜ- KÜSAD tarafından, Vahid Paşa Yazma Eserler Kütüphanesi Konferans Salonunda düzenlenen “Kuruluşun Beşiği Domaniç” konulu sosyal sorumluluk projesinin kapanış galası gerçekleşti. Başta Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman olmak üzere, Kütahya protokolü ve sanatçıların katılım sağladığı galada projeye destek olan sanatçılara ve protokole plaket takdim edildi. Sanatçılar proje kapsamında hazırlamış oldukları resimler için tebrik edildi. 

“KSBÜ ÖĞRENCİLERİMİZ KÜTAHYA’NIN SANATÇILARI İLE TANIŞACAKLAR” 

Kürsüde konuşma yapan Rektör Kavuncu, Kütahyalı sanatçılarının başarılarından bahsederek, bu projeyi düzenleyen KÜSAD’ı tebrik etti. Kavuncu, “KSBÜ öğrencilerimiz, ‘Sosyokültürel Etkinlikler’ dersi kapsamında Kütahya’mızın değerli sanatçıları ile tanışacaklar. Onların sanat eserlerini tanıyıp, Kütahya’nın değerleri hakkında bilgi sahibi olacaklar.” şeklinde konuştu. 

Prof. Dr. Kavuncu şöyle devam etti: "Bu proje ilk defa Nurhan Gezen Hanımefendi tarafından Domaniç’teki büyük orman yangınının sonrasında bana iletildi. Sanatçı duyarlılığı ile Domaniç adına bir şeyler yapmak istediklerini, bunun içinde Domaniç’i sanata, tablolara dökebileceklerini ifade etti. Bu tekliflerinden çok etkilendim, konuyu kendisi ile birlikte Merkezin Müdürü Bayram Yıldız Beyefendi ve sanatçılarla tartıştık. Sonrası çorap söküğü gibi geldi. Bir Pazar gününü hep birlikte neşe içerisinde Domaniç’te geçirdik. Tarihi ve doğal güzellikleri ile Domaniç’in simge mekanlarını hep birlikte ziyaret ettik. Kısa süre içerisinde bütün bunlar sanata dönüştü. Büyük iller dahil Türkiye’de önemli sanat galerilerinde sergilendi. KÜSAD Kütahya’nın sanat elçisidir, gurur duyduğumuz büyük bir değeridir. Başarılarının devamını diliyorum." Gala toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )