Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

PROF. DR. TURGUT GÖKSOY RENKLİ HAYATINI ANLATTI

19 Aralık 2019 Perşembe - Görüntülenme: 2908

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitemiz (KSBÜ) Sağlık ve İyilik Hareketi Topluluğu (SİHAT) tarafından düzenlenen “Ben Yaşarken” etkinliğinin konuğu, başarılı ve renkli bir hayata sahip olan Prof. Dr. Turgut Göksoy’du.  

KSBÜ- SİHAT tarafından KSBÜ Tıp Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen etkinliğin açılış konuşmasını Rektörümüz Prof. Dr. Vural Kavuncu yaptı. Kavuncu bir meslek ağabeyi, hocası olarak gördüğü Prof. Dr. Turgut Göksoy’u KSBÜ’de ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, etkinliği düzenleyen SİHAT’a teşekkür etti.

Açılış konuşmasının ardından kürsüye gelen Prof. Dr. Göksoy, gençliğinde tıp eğitimi dışında müzik grubu üyeliğinden, futbola kadar birçok sosyal aktivitede bulunduğunu söyledi. Göksoy müzik grubuyla ilgili, “ İstanbul’un birçok yerinde sahneye çıkıyorduk. Kazandığımız parayla harçlığımızı çıkarmaya çalışıyorduk. Bu arada The Beatles hayranıydık.” diye konuştu. Göksoy, babadan kalma fotoğraf merakının da olduğunu aktararak, fotoğraf makinesi koleksiyonu oluşturduğunu söyledi. Prof. Dr. Göksoy bunun dışında kartpostal, kitap, film afişi gibi eşyaları da biriktirdiğini ifade etti.

Öğrenciler Prof. Dr. Göksoy’un anılarını dikkatle dinlediler. Etkinliğin sonuna doğru Göksoy, koleksiyon merakı olan öğrenciler ve Öğrenci İşleri Daire Başkanı Yaşar Güneş’e koleksiyonundan kartpostal ve kitaplar hediye etti.

Yapılan kitap çekilişinde ise ismi çıkan öğrenciler, Prof. Dr. Turgut Göksoy’un yazdığı kitaplara sahip oldular.

Göksoy tarafından KSBÜ Fuat Sezgin Okuma Salonuna yazdığı kitaplar bağışlandı. Kitapları Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Hasip Kaya teslim aldı.

Etkinliğin sonunda Rektörümüz Prof. Dr. Vural Kavuncu konuğa Atatürk tablosu takdim etti. Göksoy çifti bu jestten çok memnun kaldıklarını ifade ettiler.

Programdan sonra Prof. Dr. Turgut Göksoy, KSBÜ Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon öğretim üyeleri ile bir araya gelerek, fizik tedavi ve rehabilitasyon alanındaki tecrübelerini paylaştı.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )