Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

HAYAT SARILINCA GÜZEL

04 Aralık 2019 Çarşamba - Görüntülenme: 527

T. C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından; Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitemiz (KSBÜ)Tıp Fakültesi Eğitim Binası,  Rektörlük Binası ve EÇEA Hastanesi Ana Binasında engellilerin hayatını kolaylaştıran uygulamaların bulunduğundan dolayı “Erişilebilirlik Belgesi” verildi.

KSBÜ-  T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından KSBÜ Tıp Fakültesi Eğitim Binası,  Rektörlük Binası ve EÇEA Hastanesi Ana Binasında engellilerin hayatını kolaylaştıran uygulamaların bulunduğundan dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Vural Kavuncu ve KSBÜ EÇEAH Başhekimi Doç. Dr. Orhan Özatik’e “Erişilebilirlik Belgesi” takdim edildi.

Kütahya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde düzenlenen “3 Aralık Dünya Engelliler Günü Programı”na KSBÜ’den Rektörümüz Prof. Dr. Vural Kavuncu, Başhekim Doç. Dr. Orhan Özatik, Genel Sekreter Kutlu Önal, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Hasip Kaya, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Öğr. Gör. Sinan Darcan ve Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Emre Moralıoğlu katılım sağladı.

KSBÜ heyeti programın ardından Kütahya Sera AVM’de KSBÜ ve DPÜ Engelsiz Hayat Topluluklarının düzenledikleri Down Cafe Etkinliği’ne katıldı.

Burada Rektörümüz Prof. Dr. Vural Kavuncu özel çocuklarla sohbet etti, çay içti. Etkinliğin sonunda ise toplu olarak hatıra fotoğrafı çekildi. Özel çocukların Rektörümüz Prof. Dr. Kavuncu’ya sarılmaları ise bir kez daha “Hayat sarılınca güzel” düşüncesini pekiştirdi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )