Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

SİMAV’I TANIMADAN MEZUN OLUNMYACAK

28 Ekim 2019 Pazartesi - Görüntülenme: 557

SİMAV’I TANIMADAN MEZUN OLUNMYACAK

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitemiz (KSBÜ) öğrencileri, “Sosyokültürel Etkinlikler” dersi kapsamında Simav’ı tanıma fırsatı buldular. Simav’ı keşfeden öğrenciler böyle güzel bir ilçeyi tanımanın kendileri için büyük bir kazanım olduğunu ifade ettiler.

KSBÜ- Sağlık Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu’nun öğrencilere yönelik “Kütahya’yı tanımadan mezun olunmayacak” açıklaması, “Sosyokültürel Etkinlikler” dersi kapsamında üniversite öğrencilerin il merkezi yanı sıra ilçe gezilerine başlamalarına neden oldu.

Bu çerçevede KSBÜ öğrencilerimiz Kütahya’yı tanıma turları kapsamında geldikleri Simav’ı çok sevdiler. Belediye Başkanı Av. Adil Biçer ile birlikte Simav Belediyesinin konukseverliği ile unutulmaz bir gün geçirdiler.  

Kütahya’dan gelen öğrencilerimizin ilk durağı Simav Belediyesi Kent Müzesi oldu. Simav’ın geçmişini Simav Kent Müzesi Arkeoloğu Özkan Sulak ve Müze Sorumlusu Tahir Tomata’dan öğrenen öğrenciler Simav tarihiyle bütünleşmek için bol bol fotoğraf çektiler.

Öğrencilerin ikinci durağı ise Karşıyaka Mahallesi’nin eteklerinde bulunan Mozaikli Ev oldu. Burada Arkeolog Özkan Sulak’tan yapılan kazılar ve sonuçlarıyla ilgili bilgi alan öğrencilerin bölgede bulunan tarihsel yapılaşmadan çok etkilendikleri belirtildi.

Öğrencilerin üçüncü durağı ise Seyir Terası oldu. Simav Belediyesinin ikramı olan yemeklerini burada yiyen öğrencilerin Simav manzarasını çok beğendikleri gözlendi. Bir sonraki durağı ise Gölcük Mesire yeri oldu. Burada öğrenciler Gölcük’ün eşsiz manzarasında güneşin tadını çıkardılar.

Son durakları olan Eynal Kaplıcaları’nda ise termal turizm hakkında bilgi alan öğrencilerimiz, Simav yazısı önünde fotoğraf çektirerek geziyi ölümsüzleştirmiş oldular. Simav SHMYO Sekreteri Hakkı Aktürk ise öğrencilerin Simav’ı keşfetmelerinden dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti.

KSBÜ ailesi olarak başta Simav Bld. Başkanı Av. Adil Biçer olmak üzere, Başkan Yardımcısı Fatih Kalay, Simav Bld. çalışanları ve Simav için hizmette bulunan herkese teşekkürlerimizi sunarız.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )