Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

ÖĞRENCİLERİMİZ “RESÜSİST” SEMPOZYUMUNA KATILDI

22 Ekim 2019 Salı - Görüntülenme: 886

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitemiz (KSBÜ) öğrencileri Denizli’de gerçekleşen Hastane Öncesi Acil Sağlık Hizmetleri Alanında Resüsitasyon (RESÜSİST) sempozyumuna katılım sağladılar.

#KSBÜ- Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği (ATTDER) tarafından bu yıl altıncısı gerçekleştirilen Hastane Öncesi Acil Sağlık Hizmetleri Alanında Resüsitasyon (RESÜSİST) sempozyumu gerçekleştirildi. Üniversitemiz Gediz SHMYO İlk ve Acil Yardım (İAY) programının öğrencileri, Öğr. Gör. Yusuf Güner rehberliğinde etkinliğe katıldılar.

Katılımla ilgili Öğr. Gör. Yusuf Güner şunları söyledi: “Meslek Yüksekokulumuzda İAY öğrencilerinin Resüsitasyon isimli derslerine girmekteyim. Resüsitasyon kelimesini açmak gerekirse; kısaca yeniden canlandırma uygulamalarının tümü diye ifade edebiliriz. Bu ders bağlamında öğrencilerimiz dönem boyunca yeniden canlandırma uygulamalarını öğrenmektedir. Bahsi geçen ve katıldığımız bu sempozyumda dersin içeriği ve hedefi ile birebir örtüşmekteydi. Bunun için sempozyumun yararlı olabileceğini düşündük ve gönüllü olan öğrencilerle birlikte katılım sağladık. Ayrıca birinci sınıf öğrencilerinin ‘Sosyokültürel Etkinlik Dersi’ için dönem içinde karnelerine işlenebilecek bir etkinlik olması bakımından da önemliydi ve onlara da bu doğrultuda bir katkı sağlamış olduk. Öğrencilerimiz etkinlik sonunda katılım belgelerini de aldılar. Sonuç olarak oldukça faydalı ve verimli bir etkinlik gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz. Bu tarz etkinliklere önem veren ve desteklerini esirgemeyen başta Rektörümüz Prof. Dr. Vural Kavuncu olmak üzere SKS Daire Başkanı ve aynı zamanda SHMYO Müdürü Öğr. Gör. Sİnan Darcan'a teşekkürü bir borç bilirim.”

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )