Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

Sağlık Üniversitemizde Akademik Atamalar Hız Kesmiyor

23 Ağustos 2019 Cuma - Görüntülenme: 1710

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesine (KSBÜ) akademik atamalar devam ediyor. Son olarak 1 profesör ve 2 doçent olmak üzere toplam 8 akademisyenin KSBÜ’ye atamaları gerçekleşti. 

KSBÜ-Kurulduğu günden bu yana sergilediği performans ve akademik atamalar ile isminden söz ettiren Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesine son olarak 1 profesör ve 2 doçent olmak üzere toplam 8 akademisyenin atamaları gerçekleşti. KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu yeni atanan öğretim üyelerini makamında kabul etti. Akademisyenlere geleneksel hale gelen küçük bir hoş geldiniz töreni düzenlendi. Gerçekleşen törende öğretim üyelerine Rektör Kavuncu ile birlikte Rektör Yardımcıları Prof. Dr. M. Cem Algın ve Prof. Dr. Duygu Perçin Renders tarafından çiçek takdim edilip, başarı dilendi. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Sağlık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu şunları söyledi: ”Bugün hem Sağlık Bakanlığı kadrosuyla hastanemizde çalışırken akademik kadroya dahil ettiğimiz hem de başka illerin üniversite kadrosundan, Sağlık Üniversitemize kazandırdığımız arkadaşlarımız var. Göreve başlamaları nedeniyle gerçekleştirdiğimiz bu küçük törenle hem güzel bir başlangıç oluyor hem de üniversite hedeflerimizi arkadaşlarımıza ilk ağızdan aktarma fırsatı oluyor. Çünkü bu kadro üniversitemiz için yeni bir kültür oluşturup, geleceğine yön verecek. Güzel bir aile ortamı olduk. Bu şekilde devam etmesini ümit ediyorum.” 

Atamaları yapılan öğretim üyelerinin listesi: 

Prof. Dr. Gönül ÖZGÜR, Sağlık Bilimleri Fakültesi, İç Hastalıkları Hemşireliği AD 

Doç. Dr. Ali İhsan PARLAR, Tıp Fakültesi, Kalp ve Damar Cerrahisi AD 

Doç. Dr. Raziye AKÇILAR, Tıp Fakültesi, Fizyoloji AD 

Dr. Öğr. Üyesi Fatma AKKAKOYUN ARIKAN, Tıp Fakültesi, Nöroloji AD 

Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Fatih EKİCİ, Tıp Fakültesi, Genel Cerrahi AD 

Dr. Öğr. Üyesi Can ÖZLÜ, Tıp Fakültesi, Hematoloji AD 

Dr. Öğr. Üyesi Özben Özden IŞIKLAR, Tıp Fakültesi, Biyokimya AD 

Dr. Öğr. Üyesi Begüm YILMAZ, Diş Hekimliği Fakültesi, Diş Hastalıkları ve Tedavisi AD

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )