Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

Rektör Kavuncu: “Sağlık Üniversitesi'nde Tam Kapasite Doluluk Bekliyoruz”

25 Temmuz 2019 Perşembe - Görüntülenme: 1428

Üniversitemiz kuruluşunun ilk yılını tamamlarken öğrenci kontenjanlarının tamamen dolmasını bekliyor. Bu sene Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi ile birlikte Gediz ve Simav’da bulunan Sağlık Hizmetleri MYO için açılan toplam 845 öğrenci kontenjanının tamamının dolması bekleniyor. 

KSBÜ-Sağlık Üniversitesi kuruluşunun ilk yılını yakın zamanda tamamladı. Bu sene Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi ile birlikte Gediz ve Simav’da bulunan Sağlık Hizmetleri MYO için açılan toplam 845 öğrenci kontenjanının tamamının dolması bekleniyor. 

GEÇEN SENE DOLULUK ORANI % 100

Konuyla ilgili açıklama yapan Rektör Kavuncu şunları söyledi: “ Sağlık Üniversitemiz bu isim altında ilk defa geçtiğimiz eğitim yılında öğrenci almış ve doluluk oranı % 100 olmuştu. Bir sene içerisinde önemli değişiklikler oldu. Öğretim üyesi sayısında önemli artış kaydettik. Eğitim altyapısı ve teknolojisi yenilendi; eğitim materyalleri açısından gerekli takviyeler yapıldı. Dijital öğrenci yönetim sistemine geçtik. Müfredatımız uygulamaların daha etkin yapılabilmesi için yeniden düzenlendi. 

“KÜTAHYA ÖĞRENCİ AÇISINDAN EKONOMİK VE GÜVENLİ BİR ŞEHİR”

Öğrenciler için kütüphane, kafeterya ve sosyal alanlar oluşturuldu. Artık öğrenciler çok daha bilinçliler. Tercihlerini yaparken bütün bunları sorguluyorlar. Şehrin imkanlarını öğreniyorlar. Kütahya yaşaması kolay bir şehir. Diğer şehirlere bakınca öğrenci açısından da ekonomik ve güvenli bir şehir. Barınma ve ulaşım sorunları olmuyor. ‘Türkiye’nin Sağlık Temalı Devlet Üniversitesi’ olarak bilinirliğin arttığını gözlemliyoruz. 

“72 YATAY GEÇİŞ KONTENJANI İÇİN 177 ÖĞRENCİ BAŞVURDU. SADECE İSTANBUL’DAN KÜTAHYA’YA GELMEK İSTEYEN 77 ÖĞRENCİ VAR”

Bunu yatay geçiş taleplerinde gördük. Bir başka ilde, başka bir üniversitede eğitim görmekte iken Kütahya’ya Sağlık Üniversitemize yatay geçiş yapmak isteyen öğrenciler için bir duyuru yapmıştık. 72 yatay geçiş kontenjanı için 177 öğrenci başvurdu. Başvuranların 70 tanesi devlet üniversitelerinden; 107 tanesi ise vakıf üniversitelerinden. Sadece İstanbul’dan Kütahya’ya gelmek isteyen 77 öğrenci var. Aynı şekilde 21 öğrenci de Kıbrıs’tan üniversitemize geçmek için başvurdu. Bu da Türkiye’nin sağlık temalı üniversitemize olan ilginin bir göstergesi. Buna bakarak rahatlıkla üniversitemizde bu sene kontenjanlarda kayıt sorunu olmayacağını söyleyebilirim. 

TRT HABER’DE KSBÜ TANITILACAK

Bununla birlikte üniversitemizi tanıtmak için bir çalışma başlattık. Öğrencilere yol göstermek için http://aday.ksbu.edu.tr/ adresinde özel bir tanıtım sayfası oluşturduk. 28 Temmuz Pazar günü saat 14:20’de TRT Haber kanalında yayınlanan Eğitim Editörü programında öğrencilere, Türkiye’nin sağlık temalı üniversitesi olan Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitemizi tercih etmelerinin neden avantajlı olacağına dair sorusunun cevaplarını vereceğiz. Amacımız Türkiye’nin en başarılı öğrencilerini üniversitemize dahil edebilmek.”

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )