Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

Sağlık Üniversitesi'nde 15 Temmuz Konferansı Gerçekleşti

17 Temmuz 2019 Çarşamba - Görüntülenme: 1716

Üniversitemizde "15 Temmuz Tehditler ve Tedbirler" isimli konferans gerçekleşti. Konferansta eski İstanbul Milletvekili Metin Külünk konuşma yaptı.

KSBÜ- Üniversitemizde "15 Temmuz Tehditler ve Tedbirler" isimli konferans gerçekleşti. Konferansın açılış konuşmasını Sağlık Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu yaptı. Rektör Kavuncu 15 Temmuzun öneminden bahsederek, şehitlere olan minnet ve şükran borcumuzu ödemekle yükümlü olduğumuzu belirtti. Kavuncu şehitlerimiz için, “Onlar vatan, millet, bayrak, demokrasi adına gözlerini kırpmadan şehadete yürüdüler. Arkalarında ise vatan sağolsun diyen acılarını kalplerine gömen eşlerini, çocuklarını, büyüklerini bıraktılar. Ruhları şad olsun.” ifadelerini kullandı. Prof. Dr. Vural Kavuncu 15 Temmuz hain darbe girişimine kalkışan FETÖ için,”Bu vatan hiçbir zaman; din kisvesi altında aklını, vicdanını satan, kendi milletinin üzerine tankları yürüten, bombalar yağdıran bu soysuzları unutmayacak.’’ diye konuştu. 

Rektör Kavuncu’nun ardından eski İstanbul Milletvekili Metin Külünk konuşma yaptı. Külünk, 15 Temmuz hain darbe girişiminin İslam’ı Hıristiyanlaştırma projesi olarak değerlendirerek, FETÖ’nün hain darbe girişimi öncesi sinsi projelerinden bahsetti. Eski Vekil Metin Külünk, “Allah korusun 15 Temmuz başarılı olsaydı, FETÖ bu ülkeyi ‘Atlantik Ötesi’ne teslim edecekti. Bu hain oluşumu kullanan güçler, toplumuzun hassas noktalarını değerlendirerek, onun üzerinden işgal planlarını hazırlıyorlar. Milletimiz buna izin vermedi. Güçlü bir devlet geleneğimiz var.’’ değerlendirmelerinde bulundu.    

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )