Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

Gımıldayın Gari Kütahya

15 Mayıs 2019 Çarşamba - Görüntülenme: 700

‘’Dünya Sağlık İçin Hareket Et Günü’’ kapsamında Rektörümüz Prof. Dr. Vural Kavuncu, ‘’Gımıldayın Gari Kütahya’’ diyerek, kupa kazanan Üniversitemiz Tıp Fak. Basketbol Takımı ile maç yaptı. Rektörümüz maç dışında Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık ve diğer protokol üyeleri ile birlikte yürüdü.

KSBÜ (Kütahya)-  Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, ‘’Dünya Sağlık İçin Hareket Et Günü’’  kapsamında, DPÜ Bahar Şenlikleri Basketbol Turnuvası’nda kupa kazanan Tıp Fakültesi Basketbol Takımımız ile maç yaptı. Maça çıkmadan önce, ‘’Gımıldayın Gari Kütahya’’ diyen Rektör Hocamız, maçta sergilediği performansı ile öğrencilerden alkış aldı. Rektörümüz ‘’Small Forward’’ görevini yerine getirerek, 4 sayı 1 asist ile oynadı. Günün hareketi ise Rektör Kavuncu’nun turnikesi oldu. Öğrenciler Rektör Hocamızı performansından dolayı tebrik ettiler.

‘’Dünya Sağlık İçin Hareket Günü’’ çerçevesinde düzenlenen bir diğer etkinlik ise Valilik tarafından organize edilen yürüyüş oldu.  Yürüyüşe Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, Kütahya Bld. Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu ve diğer protokol üyeleri katıldı. Valiliğin önünde bir araya gelen protokol üyeleri, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı'ndaki İl Sağlık Müdürlüğüne kadar yürüdü. İl Sağlık Müdürlüğü’nde ise Valilik tarafından bu güne özel hazırlanan ve Rektörümüzün de görüntüleri bulunan klip izlendi. Klip izleyenler tarafından beğenildi. Rektör Kavuncu son olarak obezite ile mücadele kapsamında en çok kilo veren kişilerden biri olan Emine Hızlı’nın başarı belgesini eğitmeni Rukiye Kardaş’a takdim etti.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )