Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

Gediz Shmyo’dan Madalya Başarısı

15 Mayıs 2019 Çarşamba - Görüntülenme: 827

Üniversitemize bağlı Gediz SHMYO İlk ve Acil Yardım Programı öğrencileri, Gazi Üniversitesi’nde düzenlenen ‘‘Travma Rallisi’’ isimli yarışmada madalya kazandı.

KSBÜ (Gediz)- Bu yıl Gazi Üniversitesi’nde 5’incisi düzenlenen ‘’Travma Rallisi’’ isimli yarışmada, Üniversitemize bağlı Gediz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü, İlk ve Acil Yardım Programı öğrencileri madalya kazandı. Yarışmada öğrencilerin hastane öncesi dönemi içeren travma ve resüsitasyon konularındaki bilgi ve becerileri ölçüldü ve gerçeğe yakın vaka senaryoları üzerinden değerlendirilme yapıldı. Öğrencilerimiz, Ege Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve başka üniversite öğrencilerinin bulunduğu 38 ekip arasında, ‘’Triaj’’ isimli etapta 3’üncülük elde etti.

Öğrencilerimizi yarışmaya hazırlayan Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü, İlk ve Acil Yardım Programı Öğr. Gör. Yusuf Güner, öğrencilerimizin başarısı hakkında şunları söyledi: ‘’ Üniversitemizin adını ulusal bir etkinlikte duyurmaktan ve başarı elde etmekten dolayı, ben ve öğrencilerim gurur duyduk. Bu etkinliğe katılırken kalıcı deneyimler elde etmeyi hedefledik ve açıkçası madalya almanın, yeni bir program olduğumuzdan dolayı zor olduğunu düşünüyorduk. Ancak öğrencilerimizin azmi bize madalya kazandırdı. Bizden daha tecrübeli olan rakiplerimizi geçerek, 3’üncülüğü elde ettik. Bizi motive eden Rektörümüz Prof. Dr. Vural Kavuncu’ya teşekkürlerimizi sunarız.’’

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )