Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

Üniversitemizde Kök Hücre Sempozyumu Gerçekleşti

15 Mayıs 2019 Çarşamba - Görüntülenme: 1375

Üniversitemizde 1. Kök Hücre ve Hücresel Tedavi Sempozyumu gerçekleşti. Sempozyuma Türkiye’nin farklı bölgelerinden bilim insanları katıldı.

KSBÜ- Üniversitemiz Tıp Fakültesi Bilimsel Araştırma Topluluğu (KSÜTBAT) tarafından düzenlenen 1. Kök Hücre ve Hücresel Tedavi Sempozyumu'nun açılış konuşmasını Rektörümüz Prof. Dr. Vural Kavuncu yaptı. Kavuncu,"Bugün çok önemli bir konu üzerine, çok yetkin bilim insanlarının sunumlarını ve tartışmalarını izleyeceğiz. Öğrenci arkadaşlarım başta olmak üzere, büyük bir fırsat ve şans yakaladıklarını ifade edebilirim. Değerli bilim insanlarımızı üniversitemize ağırlamaktan büyük bir onur duyduğumuzu tekrar söylemek istiyorum. Üniversitemiz hakkında kısa bir bilgilendirme yaparsak, KSBÜ daha bir yaşını doldurmadı. Topluma ve insanlığa katkı sunan bir üniversite olmayı arzu ediyoruz. Bu tarz etkinliklerin de bahsedilen hedefe hizmet edeceğine inanıyoruz." diye konuştu.

Ardından Üniversitemiz Tıp Fakültesi Bilimsel Araştırma Topluluğu Danışmanı Prof. Dr. Şahin Kabay, topluluğa organizasyondan dolayı teşekkür ederek, öğrencileri kürsüye davet etti. KSÜTBAT Başkanı Ahmet Alpasar, topluluk adına Rektör Hocamız ve topluluk danışmanı Kabay'a desteklerinden dolayı teşekkürlerini arz ederek, KSÜTBAT’ın aktivitelerinden bahsetti.

Teşekkür konuşmasından sonra sempozyumun birinci oturumuna geçildi. Birinci oturumu, "Kırık Kalplere Kök Hücre Çözümleri" sunumuyla Prof. Dr. Alp Can gerçekleştirdi. Oturum Başkanlığını Rektörümüz Prof. Dr. Vural Kavuncu yaptı. Sempozyumda toplam 4 oturum gerçekleşti. Üniversitemiz Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Orhan Özatik ve Üroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şahin Kabay bildiri sunanlara plaket takdim ettiler.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )