Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

27.02.2019 Tarihli Etik Kurul Toplantısı - Başvuru Değişiklikleri

15 Mayıs 2019 Çarşamba

Girişimsel Olmayan Klinik Araştırmalar Etik Kurulu Başvuru Değişiklikleri 

 

Girişimsel olmayan klinik araştırmalar etik kurulunun 27.02.2019 tarihli toplantısında alınan kararlar doğrultusunda etik kurul başvurularında ve dosya içeriğinde değişiklikler yapılmıştır.Bundan sonraki süreçte başvuru dosyaları bu karar doğrultusunda alınacaktır.

 

  1. Bir toplantıda görüşülecek dosya sayısı 15 ile sınırlandırılmıştır.İlk 15 dosyadan sonra yapılan başvurular bir sonraki toplantıda değerlendirilecektir.

     

  2. Bir araştırmacı en fazla 2 dosya ile başvuruda bulunabilir.

     

  3. *** Girişimsel Olmayan Klinik Araştırmalar Etik Kurulu Başvurularında başvuru dosyasının etik kurula sunulmadan önce mutlaka mail olarak etik.gir.olmayan@ksbu.edu.tr adresine gönderilmesi gerekmektedir.

 

Mail olarak gönderilecek tam başvuru dosyasında bulunması gerekenler:

a. Başvuru formları : http://etikgirolmayan.ksbu.edu.tr/index/sayfa/6950/basvuru-formlari sayfamızdaki başvuru formlarının imzasız word formatı

 

b. Kurum izin onaylarının taranmış hali:  İl Sağlık Müdürlüğü onayı başvuru esnasında istenmeyecektir. Gerekli evraklar aşağıdaki şekliyle yeterlidir.

 

(ana bilim dalı başkanlığı onayı+ başhekimlik onayı)

(kurum farklı ise: ana bilim dalı başkanlığı onayı + ilgili kurum onayı (MEB gibi))

 

c. Makaleler : 3 adet pdf formatlı makale

 

*** Mail atıldıktan sonra 1 adet tam başvuru dosyasının eksiksiz olarak etik kurula dosya halinde sunulması gerekmektedir. Kurum izin onay belgelerinin de asıllarının veya aslı gibidir şekilli nüshalarının verilmesi önem arz etmektedir.

 

4. Etik kurul başvuru dosyası içeriğinde değişiklikler yapılmış olup eski başvuru formları yerine http://etikgirolmayan.ksbu.edu.tr/index/sayfa/6950/basvuru-formlari linkindeki yeni başvuru formları doğrultusunda başvuru yapılmalıdır.

 

Kabul şartlarına uygun hazırlanmış dosyalar kabul edilecektir. Önemle duyrulur.

 

Girişimsel Olmayan Klinik Araştırmalar Etik Kurul Başkanlığı

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )