Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

No content

Rector

Vural Kavuncu 1966, Kütahya’nın Tavşanlı ilçesi doğumludur. 1982 yılında Bursa Anadolu Lisesi, 1988 yılında İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesinden mezun oldu. Uzmanlık eğitimini İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon alanında 1994 yılında tamamladı. Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesinde öğretim üyesi olarak göreve başladıktan sonra 1998 yılında Doçent ünvanı aldı. 2001 yılında 2. uzmanlık alanı olarak Tıp Fizyoloji alanında doktora yaptı.

2002-2011 yılları arasında Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde görev aldı, 2004 senesinde Profesör oldu. Bu süre içerisinde Anabilim Dalı Başkanlığı, Dahili Tıp Bilimleri Bölüm Başkanlığı, Sağlık Hizmetleri MYO Müdürlüğü, Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği, Üniversite Senatosu Üyeliği gibi idari görevlerde bulundu. Kaplıca ve sağlık turizmi alanında önemli çalışmalara imza atan Kavuncu Avrupa Değişim Projeleri kapsamında Almanya’da Fizyoterapi okulları, Kaplıca ve Kur Kliniklerinde incelemelerde bulundu. Bölgenin sağlık termal turizmi açısından cazibe alanı haline gelmesi için Üniversite-Özel Sektör işbirliği ile önemli projeler üretti ve hayata geçirdi. 

Değişik zamanlarda uzmanlık alanında faaliyet gösteren meslek derneklerin başkanlık ve üyeliklerini yürüten Kavuncu Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Yeterlilik Kurulu üyeliği, Tıpta Uzmanlık Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.   

2011-2018 yılları arasında Kütahya Milletvekili olarak TBMM çatısı altında görev yaptı. 24. yasama döneminde Akdeniz Parlamenterler Birliği Asamblesi üyesi, Türkiye-Macaristan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanlığı görevlerini yürüttü, değişik araştırma komisyonlarında görev yaptı. 26. yasama döneminde  TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyon Başkanlığı, Türkiye Uyuşturucu ile Mücadele Kurul Başkanlığı, Avrupa Birliği Uyum Komisyonu ve Avrupa Karma Parlamenterler Komisyonu üyeliği görevlerinde bulundu.  

100’ün üzerinde Uluslararası ve Ulusal yayınlanmış bilimsel makalesi yayını bulunan Vural Kavuncu İngilizce bilmektedir.  

Akademik Özgeçmiş için tıklayınız.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )