Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

KSBÜ’DE KÖK HÜCRE BAĞIŞI SEFERBERLİĞİ

19 Kasım 2019 Salı - Görüntülenme: 885

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitemiz (KSBÜ), Kızılay’ın “Kök Hücre Bağışçısı Ol, Öne Çık, Hayat Kurtar” kampanyasına destek oldu. KSBÜ personeli ve öğrencileri kök hücre bağışı başvurusuna yoğun ilgi gösterdiler. 

KSBÜ- Kızılay tarafından organize edilen “Kök Hücre Bağışçısı Ol, Öne Çık, Hayat Kurtar” kampanyasına KSBÜ de destek oldu. Kök hücre nakli bekleyen hastalar için Üniversitemiz personeli ve öğrencileri gönüllü kök hücre bağışçısı olmak için başvuruda bulundular.

GÖNÜLLER ELİF AZRA İLE BİRLİKTE

Rektörümüz Prof. Dr. Vural Kavuncu,  KSBÜ’de düzenlenen kök hücre bağışı hakkında şunları söyledi: “Bugünkü etkinliğin anlamı Üniversitemiz Tıp Fakültesi öğrencisi Elif Azra arkadaşımız ve tüm kök hücre bağışı bekleyen vatandaşlarımıza destek olmak.  Kök hücre bağışının ne kadar önemli olduğuna dair Sağlık Üniversitesi olarak mesaj vermemiz gerekiyor. Bu da sizlerin ilgisiyle gerçekleşecektir. Burada oluşan gönül birlikteliğimiz Elif Azra kardeşimiz ve tüm kök hücre bağışı bekleyen insanlarımız için destek olur inşallah.”

Eskişehir Bölge Kızılay Kan Merkezi Kök Hücre Kazanım Yetkilisi Nejdet Ayduran ise kök hücre bağışı hakkında bilgi verdi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )