Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

30 Ağustos Kutlama Mesajı

30 Ağustos 2019 Cuma - Görüntülenme: 863

Rektörümüz Prof. Dr. Vural Kavuncu 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili kutlama mesajı yayımladı. Rektörümüz şunları söyledi: "30 Ağustos Zafer Bayramının 97. Yıldönümünü büyük bir heyecan ve gururla kutluyoruz.
Kütahya il sınırları içerisinde gerçekleştirilen 'Başkomutanlık Meydan Muharebesi' ya da 'Dumlupınar Meydan Muharebesi' tarihimizin en büyük zaferlerindendir. Bu zafer ile ülkemizi işgal eden dış kuvvetler bozguna uğrayarak, dağılma sürecine girmişlerdir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde milletimiz esaret zincirlerini parçalayarak,  emperyalist güçlere karşı büyük bir zafer elde etmiştir. Milletimiz kalbindeki imanla birlikte vatanımızı işgal eden emperyalist güçleri Akdeniz’in serin sularına dökerek, geleceğimizi pırıl pırıl aydınlatmışlardır. Bizlere dünyanın en güzel topraklarını armağan etmişlerdir. 
Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kurucu kahramanları, vatanımız için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum. Allah hepsinden razı olsun."

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )