Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

Rektör Kavuncu'dan Kayıt Yaptıran Öğrenci ve Ailelerine Yakın İlgi

22 Ağustos 2019 Perşembe - Görüntülenme: 1286

Sağlık Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, üniversiteye yeni kayıt yaptıran öğrenci ve ailelerine yakın ilgi gösterdi, makamına çaya davet ederek sohbet etti. 

KSBÜ-Rektörümüz Prof. Dr. Vural Kavuncu, üniversiteye yeni kayıt yaptıran öğrencileri, aileleri ile birlikte makamına çaya davet ederek, sohbet etti. Üniversitemiz Tıp Fakültesini kazanarak aileleri ile birlikte kayıt olmaya gelen Petek Akay ve Şafak Ezgi Uyar isimli öğrenciler karşılarında Sağlık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu’yu görünce şaşırdılar. Rektör Kavuncu kayıt yaptıran öğrencileri tebrik ederek kayıt işlemleri ile ilgilendi; kalacakları yer, ulaşım ve Kütahya ile ilgili kısa bilgiler verdikten sonra aileleri ile birlikte makamına çaya davet etti. 

“KSBÜ TERCİHİNİZ DOĞRU BİR KARAR” 

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu; öğrenciler ve aileleri ile geldikleri şehirler, Sağlık Üniversitesinden beklentileri gibi konular hakkında sohbet etti. Öğrencilere sağlık temalı bir devlet üniversitesi olan KSBÜ’yü seçerek doğru bir karar verdiklerini iletti. Rektör Kavuncu, “Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesinde 19’uncu, Tıp Fakültesinde de 6’ncı mezunlarını vermiş deneyimli ama sağlık temalı olarak da henüz bir sene önce kurulmuş olan bir üniversite. Sizler de 2.4 milyon öğrenci arasında ilk 16 bin kişi arasında yer alma başarısını göstermiş ve üniversitemizi tercih etmiş öğrencilerimizsiniz. Butik bir üniversiteyiz. Herkes birbirini tanır; hocalar öğrencilere ismi ile hitap ederler. Tıp Fakültesinde öğretim üyesi başına 6, Diş Hekimliği Fakültesinde ise 8 öğrenci düşüyor. Bu rakamlar Türkiye’de vakıf üniversiteleri dahil olmak üzere en iyi rakamları ifade ediyor. Tıp eğitimi birebir, usta çırak ilişkisi şeklinde verildiğinde çok değerli olur. Tıp Fakültemizde bu imkanı bulacaksınız. Siz de üzerinize düşeni yaparak, mesleğinizin gerektirdiği bilgi ve yetkinlikler ile donanarak mezun olacaksınız.” 

“KÜTAHYA’DA HUZURLU VE MUTLU BİR ÖĞRENCİLİK DÖNEMİ GEÇİRECEKSİNİZ” 

Rektör Kavuncu şöyle devam etti: “Kütahya sakin, güvenli ve naif bir Anadolu şehri. Yurt sorununuz olmayacak. Şu anda Dumlupınar Üniversitesi ile birlikte ortak bir kampüs alanı kullanıyoruz. Bu kampüs Türkiye’nin en iyi kampüslerinden birisi. İçinde kütüphanesi, suni göletleri, olimpik yüzme havuzu, spor alanları ve tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz Bedesten isimli bir yaşam alanı var. Hangi alanda ilginiz, merakınız varsa o alanda faaliyet yapabileceğiniz öğrenci kulüpleri var. Kütahya’nın tarihi, doğal güzelliklerini, kültürünü de tanıtacak ‘Üniversite Kültürü’ dersi alacaksınız. Şimdiden başarılar diliyorum.” 

Kayıt yaptıran öğrenciler ve aileleri; Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu’nun jestinden dolayı çok mutlu olduklarını ifade ettiler. Kütahya’yı ilk defa üniversite öğrenimleri dolayısıyla tanımış olacaklarını söyleyerek, bu üniversiteyi kazanmış olduklarından dolayı mutlu olduklarını ve derslere katılmak için sabırsızlandıklarını dile getirdiler. Üniversitemiz Tıp Fakültesinden Dr. Öğr. Üyesi Fikriye Yasemin Özatik de öğrenciler ve aileleri ile yakından ilgilenerek, sorularını cevapladı. 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )